Daugiabučių namų administratoriai savivaliauja?

Daugiabučių namų administratoriai savivaliauja?

B8tina sutikti su tuo, kad daugelis šiuolaikiškų žmonių neapsieina be aptarnavimo, bet nesistengia pasidomėti, kiek tas administravimas galėtų jiems kainuoti, jei jie būtų aktyvesni. Tokiu pat principu ir gyvenimiškais nuotykiais gyvena daugelio Lietuvos miestų daugiabučių namų savininkai. Dėl kažkokių sąskaitų ir nesuprantamų kainų bei paslaugų bamba, bet daryti nenori nieko.

Taigi, kai vienas monopolinis juridinis vienetas “išprašė” politikų sprendimo dėl daugiabučių namų administratorių priskyrimo, nuo to laiko, jų administruojamų namų gyventojai gyvena kaip šuo su kate. Kaimynas kaimynui labas pasako tik per petį, o dažniausiai apsimeta, kad vienas kito nemato. Įdomu ir smalsu. Kodėl gi taip gyvename, kad tarpusavyje nesutariame, o žmonių pinigines “melžiantiems” į juos žiūrėti linksma!?

Neieškant sliekų ant asfalto galima paminėti, kad daugiabučių namų administratoriai Lietuvoje ne šiaip sau susigalvojo neklausyti gyventojų. Jų kontrolės nėra, arba minimali ir tik dėl akių. Kodėl taip manoma? Teko gyventi viename Lietuvos miestų daugiabutyje, kuriame šeimininkais save laikė namo administratorius. Ne, name bendrijos nebuvo, nes jame gyveno dauguma senyvo ir garbaus amžiaus žmonių, kurie, gali būti, už riebesnį dešrigalį galėjo “suėsti” visus, kurie bandė priešinti administratoriaus valiai. Taigi, tame daugiabutyje “karaliavo” privatus administratorius, kurio kontrolės nebuvo ir nesuprantama, kodėl.

Kiekvieno miesto tarybos yra įpareigotos kontroliuoti administratorių darbą, bet kaskart, kai dėl per didelės daugiabučio administratoriaus sąskaitos ar paslaugų iš oro, jie tik atrašydavo, kad jie nieko nepažeidė, viskas teisėtai ir nesvarbu, kad paslaugų ir medžiagų kainos yra vos ne trigubai didesnės. Kas dėl to kaltas? Manoma, kad patys gyventojai, nes iš jų pusės nėra vienybės, todėl administratoriai diria jiems jau dešimtą kailį ir be jokios kontrolės.

Ką reikėtų daryti, kad savivaldybė atkreiptų dėmesį į namo gyventojų skundus, o administratoriai liautųsi savivaliavę. Spėjama, kad tokios formulės ir patarimo nėra, bet jeigu, daugiabučio bendrasavininkiai, kurie yra tikrieji ir teisėti savo patalpų savininkai susivienytų ir pradėtų savivaldybei rašyti kolektyvinius raštus dėl administratorių nesąžiningų veiksmų jų atžvilgiu, tikimą, kad ir savivaldybė pagalvos, kad rinkimų dieną tas namas gali nepalaikyti vieno ar kito kandidato, kuris iki to gaudavo paramą iš to paties daugiabučio administratoriaus.

Taigi, greičiausiai, kad teisybės ir sprendimo surasti nepavyks ir galima daryti prielaidą, kad ne tik dėl skurdo ir skolų emigruoja lietuviai.

Daugiau straipsnių prie alaus čia.

Straipsniukas sukeltas neseniai: 2015-01-13

Jei skaitote be alaus, daugiau straipsnių rasite ir čia.